MATERIÁL

Materiál

Při výrobě používáme třívrstvý a čtyřvrstvý eurohranol dle profilového systému okna (IV78, IV92).

Z dřevin je nejvíce používaný smrkový eurohranol napojovaný a fixní (bez podélného napojení). Druhou nejvíce používanou dřevinou je meranti fix. Zpracování eurohranolu v kombinaci s kvalitní povrchovou úpravou zajišťuje dobré fyzikální i estetické vlastnosti výrobku, stejně jako velmi příznivý poměr mezi kvalitou a cenou.

DARK RED MERANTI vypadající kresbou podobnou dubu. Tato dřevina má vynikající poměr mezi tvrdostí a vlastní váhou materiálu. DARK RED MERANTI je dřevina zbarvená do různých odstínu tmavé až červené barvy a je tedy vhodná spíše pod střední a tmavší lazůrovací nátěry.

Vzhledem k tomu, že je dřevina zbarvena do různých odstínů tmavé až červené barvy je nutno počítat s částečnou barevnou rozdílností jednotlivých lamel okna. Tato dřevina lépe snáší prostředí s relativně vyšší vzdušnou vlhkostí.

V dlouhodobém působení vnějších vlivů nemá takové předpoklady podélně praskat jako třeba smrk, což je její velká výhoda. Na přání jsme schopni zajistit výrobu oken i v jiných dřevinách jako borovice a modřín.