Okna DARE

Zabýváme se výrobou standardních a atypických okenních výplní typu euro
Eurookna DARE vyrábíme z dřevěných třívrstvých a čtyřvrstvých lepených eurohranolů. Tloušťka hranolu udává rozměr profilu, který v naší nabídce najdete ve variantě 78 a 92 mm. V naší moderní výrobě se dřevem pracujeme tak, aby bylo odolné a tvarově stabilní po celou dobu životnosti oken.

Dřevěná okna

Přírodní design v rozumném poměru cena a kvalita.
To mě zajímá

Dřevohliníková okna

Bezúdržbová a ještě odolnější verze dřevěných oken.
To mě zajímá

Dřevo jako moderní klasika

Okna ze dřeva se používají všude tam, kde chtějí mít uživatelé na dosah přírodní materiál příjemný na pohled i na dotek. Je pravda, že dřevo dýchá, hřeje a propouští vlhkost. Předností používání dřevěných hranolů je možnost zpracovat při jejich výrobě celé stromy a omezit tím odpad na minimum.

Materiály vhodné pro výrobu eurooken

V DARE nejčastěji pracujeme se smrkovými, modřínovými, meranti a dubovými eurohranoly. Na přání jsme schopni vyrobit okna i z dřevin jako je např. borovice. Podle nároků na cenu oken využíváme hranoly fixní (bez podélného napojení) a napojované (cenově dostupnější).

Kvalitní úprava = dlouhá životnost

Podstata materiálu-dřeva, se kterým naše společnost pracuje už roku 1996, vyžaduje precizní přístup k jeho zpracování a povrchové úpravě. Pro aktivní ochranu dřeva se aplikuje bezbarvá impregnace, která brání dřevo-zabarvujícím (modrání, plísně) a dřevoničícím houbám (trouchnivění dřeva). Díky použití jakostního, modifikovaného alkydového pojidla je pak dosažena vynikající hloubka infiltrace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Základem je základ

Abychom dřevu dodali správný odstín, musí být vhodně ošetřeno a připraveno pro aplikaci konečné lazury. Základová barva dodává dřevu odstín (lazurovací tóny), které mají vynikající procesní vlastnosti u domácích i tropických jehličnatých a listnatých dřevin, a to na bázi jakostní alkyd/akrylátové kombinace.

ZPRACOVÁNÍ: polévání, máčení

Finální ošetření - nástřik

Dekorativní konečné ošetření je nanášeno v několika vrstvách vysokotlakým stříkáním. Umožňuje aplikovat barvu tím nejlepším možným způsobem, které by jinak běžným přetření štětcem nebylo možné dosáhnout. Nástřiky jsou nanášeny 1x 270-300 mμ nebo 2x po 150 mμ  (lazurové, RAL, NCS S- a bílá). Lazura tak vyniká svou odolností proti mechanickému opotřebení, otěru a samotná barva vyniká trvanlivostí až na 10 let. Jednoduchým, ale pravidelným ošetřováním balzámem na vodní bázy je možné prodloužit odolnost nátěru.

ZPRACOVÁNÍ: vysokotlaké stříkání

Eurookna DARE najdete na rodinných domech i veřejných budovách

Chci vidět ukázky
Zajímají vás kvalitní dřevěná okna?
Pro přesnou cenovou nabídku vyplňte
poptávkový formulář

Odpovíme vám do 2 pracovních dnů

Pro konzultaci s obchodníkem pište na
poptavky@dare.cz nebo volejte na +420 604 236 496