Dřeviny

Eurohranol je dřevěný třívrstvě lepený polotovar určený k výrobě dřevěných oken. Jsou dodávány vysušené na vlhkost 12 % (+/- 2%) a lepeny dle normy EN 204 D4. Takové hranoly velmi dobře odolávají objemovým a tvarovým změnám.

Smrk 

Oblíbená a cenově dostupná měkká dřevina. Je pevná, pružná a velmi dobře se zpracovává. Díky své světlejší barvě je vhodná i pro méně výrazné odstíny, u kterých vynikne kresba tohoto dřeva. Nejčastěji se volí smrk napojovaný, u kterého je přiznané napojení lamel. Opakem je smrk fixní s nepohledovým napojením (do délky 3m).

Smrk-1.jpg


Modřín 

Jedná o polotvrdé dřevo, které je velmi pevné, husté, tvarově stále a odolné vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Krása a kvalita modřínu vyniká jeho výraznou kresbou a vysokou trvanlivostí. Často vynikne ve spojení s dřevostavbami. 

Modrin-1.jpg

Meranti 

Exotická tvrdá dřevina z jihovýchodní Asie, která velmi dobře snáší vzdušnou vlhkost. Struktura dřeva je pórovitá a velmi podobná dubu. Dodává se vždy ve fixním provedení, u kterého není vidět napojení lamel. Některé kusy lamel se mohou lišit svým zabarvením, se kterým je třeba počítat. Jedná se nicméně o přirozenou vlastnost této dřeviny. 

Meranti-1.jpg


Dub 

Velmi tvrdá dřevina, která se vyznačuje svou výraznou texturou, masivním vzhledem a vynikající stabilitou. Dlouhodobě perfektně zvládá střídání vlhka a sucha.  Cena oken v této dřevině je však podstatně vyšší, než u ostatních druhů. 

Dub-1.jpg