Dřeviny

Eurohranol je dřevěný třívrstvě lepený polotovar určený k výrobě eurooken. Hranoly jsou dodávány vysušené na vlhkost 12 % (+/- 2%) a jsou lepeny dle normy EN 204 D4. Vícevrstvé lepené hranoly odolávají objemovým a tvarovým změnám.

Smrk 

Nejpopulárnější a cenově nejdostupnější dřevina, která patří především mezi měkké dřeviny (podobně jako borovice). Ačkoliv je označeno jako měkké dřevo, je pevné a pružné (velmi dobře se zpracovává). Díky své světlejší barvě je vhodná i pro méně výrazné odstíny, u kterých vynikne kresba tohoto dřeva. Nejčastěji se volí smrk napojovaný nebo fixní, které se liší přiznaným / nepřiznaným napojením lamel.

Modřín 

Jedna z nejkrásnějších dřevin vyniká nejen svými vlastnostmi, ale především vzhledem. Jedná o dřevo, které je velmi pevné, odolné vůči hnilobě a povětrnostním vlivům. Často vynikne ve spojení s dřevostavbami.

Meranti 

Exotická dřevina z jihovýchodní Asie, která velmi dobře snáší vzdušnou vlhkost. Struktura dřeva je velmi podobná dubu a jedná se o tvrdou dřevinu (tvrdší než smrk). Dodává se vždy ve fixním provedení, u kterého není vidět napojení lamel. 

Dub 

Velmi tvrdá dřevina, která se vyznačuje svou výraznou texturou a masivním vzhledem. Cena oken v této dřevině je podstatně vyšší, než u ostatních dřevin.